پاسپورت دومینیکا

موقعیت جغرافیایی دومنیکا: جزیره ای در دریای کارائیب ( جزیره طبیعت کارائیب)

پایتخت: روسو

مساحت: 750 کیلومتر مربع

جمعیت: 71293 هزار نفر

زبان: انگلیسی (زبان رسمی) و فرانسوی (زبان محلی)

مذهب :70% کاتولیک، 20% پروتستان، 10% سایر ادیان

پول رایج: دلار کارائیب شرقی

برنامه دریافت پاسپورت دوم در دومینیکا از سال 1991 به صورت قانونی و با ضمانت دولت قابل اجراست. این جزیره از نظر جذب توریست در موقعیتی عالی قرار دارد و از نظر سیاسی و اقتصادی کشور مستقلی است. از مزایای دریافت پاسپورت دومینیکا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1)    سفر به 120 کشور عضو شینگن، انگلستان، کانادا و… بدون ویزا

2)    عدم نیاز به حضور فیزیکی فرد در طول روند درخواست پاسپورت

3)    عدم نیاز به سوابق تحصیلی، مدیریتی و بدون نیاز به مصاحبه یا مدرک زبان

4)    عدم در نظر گرفتن محدودیت های مالیاتی در سراسر جهان

5)    به رسمیت شناختن تابعیت دوم فرد متقاضی

6)    کوتاه بودن زمان دریافت اقامت و پاسپورت (بین 3 تا 4ماه)

7)    کم هزینه بودن نسبت به سایر برنامه های دریافت پاسپورت

8)    پذیرش فرزندان مجرد زیر 28 سال و والدین بالای 55 سال تحت تکفل فرد متقاضی

9)    موقعیت مناسب برای تجارت به دلیل نزدیکی منطقه زمانی دومینیکا با منطقه زمانی نیویورک

10)    دارای دولت دموکراتیک و انتخاب رییس جمهور با رای مستقیم مردم

دریافت پاسپورت دومینیکا از طرق مختلفی صورت می گیرد:

1-   سرمایه گذاری بدون برگشت در صندوق های دولتی ( کمک بلاعوض)

2-   سرمایه گذاری قابل برگشت در املاک و مستغلات

در روش اول ( کمک بلاعوض) ، وجه مورد نیاز برای اهدای نقدی برای یک متقاضی مجرد 100 هزار دلار، متقاضی متاهل (زن و شوهر) 175 هزار دلار، متقاضی متاهل و دو فرزند زیر 18 سال 200 هزار دلار و بابت هر نفر وابسته اضافه تر 25 هزار دلار خواهد بود.

وجوه بالا بدون احتساب هزینه های دولتی  و بررسی سو پیشینه و سایر هزینه ها می باشد و به عبارت دیگر برای سرمایه گذاری از این طریق تمامی هزینه های دریافتی از صفر تا صد کار برای یک متقاضی مجرد 145 هزار دلار، یک زوج 233 هزار دلار ، متقاضی متاهل و دو فرزند 269 هزار دلار خواهد بود و هیچ هزینه اضافی دیگری دریافت نمیشود.

در روش دوم (سرمایه گذاری قابل برگشت در املاک و مستغلات) متقاضی میتواند  ملکی معادل 220 هزار دلار سرمایه گذاری کرده و تا 3 سال حفظ کند و بعد از 5 سال می تواند در برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری شرکت کند.

در این روش کل هزینه های دریافتی برای انجام ابتدا تا انتهای کار برای یک متقاضی مجرد 261 هزار دلار و برای یک خانواده 4 نفره 296 هزار دلار میباشد.

مدت زمان دریافت پاسپورت دوم در دومینیکا حدود 4 ماه زمان بر است و روند کار به شرح زیر است:

متقاضی بعد از  جلسه مشاوره رایگان اولیه شرکت BAHARGATE ،  اسکن پاسپورت و رزومه  خود را تحویل داده تا تایید اولیه دولت  دریافت گردد. پس از تایید واقعی بودن مدارک مبلغی بابت پیش پرداخت جهت آغاز کار توسط وکیل دریافت می گردد. متقاضی باید در این فاصله با توجه به چک لیستی که شرکت BAHARGATE  در اختیارش قرار داده است تمامی مدارک و اسناد لازم را گردآوری کرده تا این مدارک به کمیته CBI دومینیکا ارسال گشته و پروسه اصلی آغاز شود که از جمله این مدارک مورد نیاز گواهی سو پیشینه متقاضی و خانواده اش از کشور محل زندگی و هر کشور دیگری که اقامت آن را داشته و یا دارد می باشد. در مرحله بعدی،  مدارک ارسال شده  و منتظر تصمیم گیری و بررسی های امنیتی دولت خواهیم بود . در صورت پذیرفته شدن درخواست و مورد تایید بودن مدارک از متقاضی دعوت می شود که مبالغ سرمایه گذاری را پرداخت کند و پس از چند هفته گواهینامه شهروندی یا تابعیت و گذرنامه به نام متقاضی صادر میشود و می تواند به راحتی به تمامی کشورهای حوزه شینگن سفر و زندگی کند.

میخواهید به کانادا مهاجرت کنید؟ پس از صفحه ی مهاجرت به کانادا ما دیدن کنید