اقامت گرجستان

موقعیت جغرافیایی گرجستان : کشوری در سر حد آسیای غربی و اروپا شرقی  که از غرب با دریای سیاه ، از شمال با روسیه و  از جنوب با ترکیه و ارمنستان هم مرز است

پایتخت: تفلیس

مساحت: 69700 کیلومتر مربع

جمعیت: 372 میلیون نفر

زبان: گرجی

مذهب: مسیحی ارتدکس، اسلام

پول رایج: لاری

اقامت گرجستان فرصت خوبی را برای توازن بین کار و تفریح فراهم کرده است و به علت فاصله کمی که با کشور ما دارد کشور مناسبی برای سرمایه گذاری و دریافت اقامت اروپا می باشد.

از مزایای دریافت اقامت گرجستان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1-   کشور گرجستان سومین کشور امن جهان شناخته شده است و از لحاظ امنیت و رعایت قانون رده بالایی دارد.

2-   راحتی کسب و کار  و سرمایه گذاری در گرجستان به علت عدم وجود قوانین دست و پا گیر و سخت

3-   داشتن پتانسیل بالا در راه اندازی بیزینس های جدید توسط ایرانیها و عدم حضور تجار قوی

4-   سفر به بیش از 90 کشور جهان بدون نیاز به دریافت ویزا

5-   خدمات ارزان و سریع و بدون بوروکراسی و هزینه های پایین زندگی و میزان مالیات اندک

6-   نزدیکی به ایران و احترام به ایرانیان

7-   عدم نیاز به دریافت مدرک زبان و عدم نیاز به مدارک تحصیلی

8-   گرجستان قرار است در آینده ای نه چندان دور عضو کشورهای شینگن شود و پاسپورت این کشور برای دریافت اقامت اروپا بسیار ارزشمند خواهد بود.

جهت دریافت پاسپورت گرجستان باید 2 سال متوالی از اقامت دائم این کشور گذشته باشد، همچنین نیازمند یادگیری زبان گرجی و آشنایی با تاریخ و جغرافیای این کشور می باشیم . برای دریافت اقامت دائم گرجستان ، نیاز به دریافت اقامت موقت و تمدید سالیانه آن تا 6 سال می باشد. همچنین در این مدت هیچ گونه شکایتی که منجر به جرم بوده باشد از وی موجود نباشد.

دریافت اقامت گرجستان از طرق مختلفی صورت می پذیرد:

1-   اقامت از طریق ثبت شرکت ( کار آفرینی)

2-   اقامت از طریق سرمایه گذاری

3-   اقامت از طریق خرید ملک

ثبت شرکت در گرجستان بسیار راحت و با هزینه اندک ( حدود 600 دلار) قابل اجراست. اغلب شرکت های ثبت شده در گرجستان از نوع مسئولیت محدود هستند.  جهت ثبت شرکت کافیست پاسپورت خود را به همراه یک آدرس معتبر به عنوان محل کار خود به اداره ثبت شرکت ها ارائه داده و در عرض 2-5 روز شرکت خود را ثبت کنید و بعد از نهایتا 1 ماه اقامت 6 ماهه خود را دریافت کنید. پس از ثبت شرکت هیچ گونه محدودیت زمانی وجود ندارد و برگه های قانونی شرکت ثبت شده دارای اعتبار دائمی هستند و میتوانند چند سال بعد از ثبت شرکت نیز کار خود را شروع نمایید اما نکته قابل توجه اینجاست که برای تمدید اقامت خود نیاز به شروع فعالیت شرکت می باشید. برای ثبت شرکت شما نیاز به هیچ گونه انتقال سرمایه یا افتتاح حساب ندارید اما پس از شروع فعالیت رسمی و ارائه مالیات به دولت نیاز به افتتاح حساب به نام شرکت ثبت شده دارید.

دریافت اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در گرجستان نیازمند حداقل 120 هزار دلار می باشد که چندان به صرفه نیست. اما بهترین و امن ترین راه برای دریافت اقامت گرجستان در حال حاضر گزینه خرید ملک است که ارزش ملک (به غیر از زمین های کشاورزی) باید حداقل 35 هزار دلار برآورد شود.